Je váš web (ne) bezpečný?

zabezpecenie webu

Ak na svojich stránkach ešte nepoužívate zabezpečený protokol HTTPS, mali by ste zbystriť pozornosť!

Internetový prehliadač Google Chrome začal od roku 2018 označovať nešifrované webové stránky ako nezabezpečené. Týka sa to všetkých webov, ktoré ešte stále fungujú na protokole HTTP a nemajú aktivovaný SSL certifikát.

Nezabezpečený web (http) pôsobí pre používateľov nedôveryhodne, môže byť rizikovým faktorom pri prenose dát a navyše, Google takéto stránky nebude zobrazovať na prvých pozíciách vo výsledkoch vyhľadávača.

Implementácia SSL certifikátu by preto mala byť základom každého webu! Táto technológia umožňuje šifrovať informácie medzi serverom a prehliadačom, to znamená, že žiadna tretia strana nedokáže čítať osobné údaje, platobné karty a heslá, ktoré používateľ zadá na webovej stránke.

Základný SSL certifikát Leťs Encrypt môžete získať bezplatne od vášho poskytovateľa webhostingu. Treba ho len aktivovať a nainštalovať na web.

Ak vám teda na vašom webe a návštevníkoch záleží, prejdite z nešifrovaného protokolu http na šifrovaný https čím skôr.

N

bezpečný prenos dát

N

označenie zabezpečený web (zelený zámok)

N

dôveryhodný web

N

lepšie pozície vo vyhľadávačoch

N

stránka bude pôsobiť profesionálnejšie

Text : Petra Oláhová

Zdroj Foto : Pixabay

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať

Podobné články

Koľko stojí vytvorenie webovej stránky?

Koľko stojí vytvorenie webovej stránky?

Často sa stretávam s otázkou, koľko stojí vytvorenie webovej stránky. Na túto otázku je veľmi ťažké odpovedať, pretože výsledná cena závisí od...

Ako vytvoriť jednoduchú webstránku

Ako vytvoriť jednoduchú webstránku

Tvorba webových stránok si vyžaduje určité IT znalosti, ale nie je to žiadna atómová fyzika. Chceš mať svoj osobný blog alebo jednoduchú webstránku?...

Pin It on Pinterest

Share This